Kosova Üniversitesinde Bölümleri

Kosova Üniversitesinde Bölümleri

Kosova’da birçok üniversite bulunmaktadır. Her şehrin kendine ait olan üniversitesi var diyemeyiz.  En büyük ve gelişmiş Kosova üniversitesi bölümleri olan Priştine Universum Üniversitesi başkentte olduğundan daha modern eğitim imkânlarını sunar. Yurtdışı eğitiminde en çok izlenilen ve tutulan üniversitedir. Yurtdışı eğitiminde sayılı denilebilecek kadar az üniversiteler arasında yer alan Priştine Universum Üniversitesi Türkiye’ye yakınlık derecesi ile de istenmektedir.

Bölümler yeni açılanlarla birlikte oldukça fazladır. Kosova Üniversitesi bölümleri lisans tamamlama ve ön lisans tamamlama olarak hizmet vermektedir. Priştine Universum Üniversitesi rektörleri ve dekanları açıklamasına göre eğitime büyük katkı payı sağlamış olan bölümlerden en çok hukuk ve tıp bölümleri öğrenci almaktadır. Diğer üniversitelerle denkliği olan ve mavi diplomayı her mezuniyet sonrasında alabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi’nde Avrupa standartlarına uygun eğitim seviyesi bulunmaktadır. Hazırlık dönemlerinde öğrencilerin derslerini tamamlayıcı dersler alınması sağlanarak lisans tamamlama programlarına geçiş sağlanır. Her öğrenci kendi bilgileri ışığında üniversitelere yerleştirilerek almadıkları dersleri almak zorundadır. Hazırlık okumak zorunda kalanlar için ek ücret talep edilir.  Gidiş olarak alınacak biletleriniz Eurostar danışmanlıklarımız tarafından ayarlanabilir.

En Çok Kayıt Alan Bölümler

Tıp, mühendislik fakültelerine dair her bölüm, mimarlık, felsefe hukuk bölümü, sağlık üzerine istenilen bölümler ve en son olarak açılan beden eğitimi bölümleri üniversiteler içinde yer almaktadır. Piriştine Üniversitesi’nin kendine ait çalışma sahaları her bölüm için ayrı ayrı düzenlenebilir. Öğrencilerin performanslarını etkileyecek olan çalışmalar üniversite içinde yapılmaktadır. Tıp öğrencileri için gerekli olan bütün çalışmaların yapılmasında Priştine Universum Üniversitesi olanak sağlamaktadır. Kayıtlar bütün okullar ile birlikte başlasa da siz yine de ön kayıt yaptırarak kontenjanlardan yararlanmalısınız.

Priştine Kosova üniversitesi bölümlerini inceleyecek olursak Tıp fakültesi içinde genel tıp, eczacılık, fizyoterapi, hemşirelik bölümleri yer almaktadır. Mühendislik fakültelerinde inşaat ve mimarlık bölümleri bulunmaktadır. Felsefe fakültesi oldukça geniş bir bölüm içeriğine sahiptir. Tarih, siyaset bilimi, sosyoloji, psikoloji, pedagoji, siyaset bilimi, antropolojidir. Matematik ve doğa bilimleri fakültesi içinde matematik, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya iktisat fakültesinde bankacılık ve finans, ekonomi bilimi, muhasebe, yönetim ve bilişim, pazarlama elektrik ve bilgisayar mühendisliklerinde telekomünikasyon, elektronik, bilgisayar, güç sistemleri, endüstriyel güç bulunmaktadır. Diğer fakülteler güzel sanatlar fakültesi, ziraat fakültesi, yer bilimleri ve teknoloji fakültesi, spor bilimleri fakültesi, eğitim fakültesi ve uygulamalı bilimler fakültesi olarak ayrılmıştır. Her fakülte içindeki bölümler yine öğrencilerin taleplerine göre ayrılarak meslek grupları şeklinde seçilebilir. Eğitim fakültesinde ilköğretim, okul öncesi eğitim, İngiliz dili ve edebiyatı, biyoloji, kimya, matematik, coğrafya, tarih bölümleri yer almaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!