Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi, sizi geleceğe hazırlayacak, yurtdışında seçebileceğiniz en mükemmel üniversitelerden biridir. Üniversite, 2008 yılında bağımsızlığını kazanan Kosova Cumhuriyeti’nin başkenti olan Priştine’de bulunmaktadır. Altyapısı yeterli olan ve donanımlı iki adet kampus yerleşkesine sahiptir. Okul 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihte kolej olarak eğitim yapan okul, gelişerek, son derece başarılı bir şekilde üniversite olarak günümüzde faaliyet göstermektedir. Okul ülkenin bilimsel anlamda ilk araştırma enstitüsünü de bünyesinde barındırmaktadır. Universum Üniversitesi ilkeli bir eğitim stratejisi uygulamaktadır. Öğrencilerin yaşamları boyunca kendilerine yararlı olacak şekilde, hem meslek eğitimi almaları, hem de kişiliklerini geliştirmeleri için eğitim sunulmaktadır. Öğrenciler hem derslerine yoğunlaşır, hem de sosyal anlamda kendilerini geliştirebilecek olanaklara sahip olurlar.

Kaliteli Alt Yapı

Üniversite sağlam akademik kadrosu ile dikkat çekmektedir. Okulun amacı akademik mükemmeliyeti sağlamaktır. Ülke genelinde akademik yayınlara imza atan ve yüksek öğretim otoriteleri tarafından başarıları kabul edilen hocalardan öğrenciler eğitim almaktadır. Öğrenciler ve akademik kadro arasında son derece yakın bir bağ bulunmaktadır. Her sorunda, hem dersle ilgili, hem de ders dışında olmak üzere öğrenciler iletişim kurabilirler. Eğitim, az kişilik sınıflarda ve öğrencilerin en üst seviyede derslere katılması sağlanarak sistem uygulanmaktadır. Eğitimin pekiştirilmesi için, amfiler, modern laboratuarlar, kütüphaneler, internet altyapısı ve bilgisayar kullanımları, etüt odaları ve tüm altyapı özel olarak dizayn edilmektedir. Bu şekilde, öğrencilerin mükemmel şekilde derslere odaklanması ve severek çalışması sağlanmaktadır

Priştine Universum Üniversitesi

akademik mükemmellik ve eğitimde yeniliklerin uygulanmasında son derece önem vermektedir. Bu noktada öğrencilerin görüşlerinin alınmasına ve kendi fikirlerini ifade edebilmelerine de çok önem verilir. Öğrencilerin dürüst ve sorumluluk bilinci ile yetişmeleri de son derece önem verilen bir konudur. Bireysel anlamda kendilerini geliştirmeleri sağlanmakta iken, aynı zamanda grup çalışmalarında da başarılı olmaları için sistem uygulanmaktadır. Bu şekilde, gençler mezun olduklarında mesleklerinde hem bireysel olarak, hem de grup çalışmalarına yatkın bir hale gelmektedirler. Okul Türk öğrenciler için son derece avantajlı uygulamaları ile dikkat çekmektedir. Bu fırsatları kesinlikle değerlendirmenizi öneririz. Öğrencilerimiz sınav şartı olmadan, ülkemizdeki sınava da bağlı olmadan kabul edilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi Ülkemiz müfredatına uygun şekilde eğitim veren bölümlerden, hukuk fakültesi, inşaat fakültesi ile mimarlık fakültesi bölümlerinde eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz üniversite bünyesinde son derece mutlu şekilde eğitimlerini almaktadır. Diğer bölümlerde de öğrencilerimiz için özel uygulamalar bulunur. Öğrencilerimiz ülkemize döndüklerinde, ülkemiz resmi kurumları tarafından tanınan diplomaları ile kariyerlerine başlayabilirler. Bu da son derece avantajlı bir durumdur. Öte yandan, Universum Üniversitesi’nin bir Avrupa üniversitesi olduğu da unutulmamalıdır. Buna göre, mezun olan gençler aynı zamanda, Tüm AB ülkelerinde de üniversite mezunu olarak kabul edilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!