Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Cumhuriyeti Avrupa’nın en yeni, en genç ülkelerinden biridir. Ülkemize çok yakın bir ülkedir. İki ülke ve millet arasında kopmaz bağlar bulunmaktadır. Bu bağların ilki tarihi olandır. Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde uzun yıllar kalan topraklarda, halen buram buram Türk izleri koklanmaktadır. İzlerimiz adeta bu toprakların içine geçmiştir. Öte yandna, ülke nüfusunun büyük çoğunluğu Türk soydaşlarımızdan ve Müslüman olan Arnavut Halk’ından oluşmaktadır. Bu da ülkelerin yakınlaşmasında elbette çok etkilidir.

İngilizce ülke genelinde etkili şekilde konuşulan dillerden biridir. Bu sıcak ve insanımıza çok yakın ülke, eğitim kalitesini de giderek artırmaktadır. Eğitim sisteminde, zaten eski Yugoslavya’dan gelen son derece sağlam bir miras bulunmaktadır. Yanısıra, 1999 yılında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen ve tüm ülke tarafından benimsenen eğitim kriterlerine de harfiyen uyulmaktadır. Okuma yazma oranı neredeyse %100 dür. Üniversite eğitimine ve üniversitelerin donanımlı olmasına da çok önem verilmektedir.

Kosova Üniversiteleri arasında birkaç kurum öne çıkmaktadır. Bunların başında, Universum Üniversitesi gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesi, başkentin statü simgesi kurumlarından biridir. Adından söz ettiren akademik isimler bu kurumda çalışır. Ayrıca ülkemizden seçkin isimler de ders vermektedir. Kosova Üniversitesi şartları bakımından, Priştine Universum üniversitesi, seçkin eğitim kalitesini öğrencilerimize de sunmaktadır. Türkiye’den birçok öğrenci bu kurumda eğitim almaktadır. Siz de bir öğrencisi olabilirsiniz. Kosova Üniversitesi şartları bakımından, Priştine Universum üniversitesi, öğrencilerimize sınavsız kabul imkanı sunmaktadır. Bir sınav şartı olmadan, ya da ülkemizdeki sınav  sistemine kesinlikle bağımlı olmadan, başvurularınızı yapabilirsiniz.

Lise Diploması ile Üniversite Başvurusu

Lise diplomanızla başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Bu noktada, lisenin türü de önemli değildir. Malum, ülkemizde liseler çeşitlidir. Öğrencilerimiz meslek liselerinden, Anadolu liselerinden, fen liselerinden mezun olabilirler. Bu tür bir ayrım bulunmamaktadır. Not ortalaması da dikkate alınmaz ve not sınırı bulunmamaktadır. Taban puanı uygulaması da söz konusu değildir. Bu tür şartların olmaması, öğrencilerimiz için mükemmel bir avantaj sağlamaktadır. Kosova Üniversitesi şartları bakımından, öğrencilerimize büyük avantajlar sunan Priştine Universum üniversitesi, bunun karşılığında, öğrencilerimize kaliteli bir eğitim ve medeni bir sistem sunmaktadır. Ülkemizde ve Avrupa Birliğinde tanınan diplomalarınızla gerçekten avantajlı şekilde kariyerinize devam etme şansını sunmaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi’nde hukuk fakültesi, mimarlık fakültesi ve inşaat mühendisliği fakültelerinde İngilizce eğitim verilmektedir. Bunun dışında bölümlerde de öğrencilerimiz avantajlı şekilde eğitim almaktadır. Genel anlamda, üniversitenin öğrenciler için yenilikçi, modern, hem bireysel çalışma özelliği olan, hem de grup çalışmasına yatkın ilkeleri vardır. Harç oranları mümkün olduğu kadar en alt sınırda tutulmaktadır. Bunun nedeni okulun temel ilkelerinden olan, en kaliteli eğitimi en uygun rakamlara öğrencilere sunma kriteridir. Kosova genel anlamda, ekonomik noktada, bir öğrenci için en uygun ülkelerden biridir. Bu ülkede zorlanmadan seçkin bir eğitim alabilirsiniz. Hem de Avrupa’nın ortasında.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!