Kosova da Üniversiteleri Denklik

Kosova da Üniversiteleri Denklik

Kosova Üniversiteleri denklik kriterleri açısından, öğrencilerimize beklenenleri fazlasıyla sunmaktadır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen ya da gören öğrencilerin dikkate alması gereken en önemli kriterlerden biri, şüphesiz ki denkliktir. Denklik, üniversitelerin diplomalarının ülkemizde tanınması anlamına gelmektedir. Kosova, bağımsızlığını ilan ettikten sonra, sağlam altyapısının da etkisiyle, gelişme sürecine hızla girmiştir. Ülkenin sağlam altyapısı yanında, okumuş yazmış insanları da gelişme sürecine önemli şekilde katkıda bulunmaktadır. Gerçekten, Kosova’da okuma yazma oranı son derece yüksektir.

Ülkede son derece seçkin üniversitelerin bulunduğunu da belirtelim. Başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi ise en elit kurumlardan biri olarak kabul edilmektedir.Kosova Üniversiteleri denklik açısından öğrencilerimizin beklentilerini karşılar. Bu noktada en avantajlı kurum ise Priştine Universum üniversitesidir.

İstenilen Bölümlerde Sınavsız Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi, başkentin gözde eğitim kurumudur. Bugüne kadar birçok başarılı gencin mezun olmasını sağlamıştır. Halen de seçkin eğitime devam edilmektedir. Bu kurumda okuyan, okuma ayrıcalığını elde eden Türk öğrencilerimiz bulunmaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Ülkemizde denk olarak kabul edilen üniversiteler, aynı zamanda Avrupa Birliği açısından da tanınmaktadır. Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olan Universum üniversitesi gençlerimize AB ülkelerinde kariyer yapma imkanı da sunmaktadır. Kosova Üniversiteleri denklik açısından, başta Universum Üniversitesi olmak üzere, Avrupa ülkelerinde de kariyer yapma imkanlarını sizlere sunmaktadır.

Mezun olduktan sonra ülkemizde ve AB ülkelerinde, yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz. Bu eğitimlerinizi üniversitenizde de gerçekleştirebilirsiniz. Lisans tamamlama imkanlarından yararlanarak, geçerli diplomalarınızı da alabilirsiniz. Öte yandan, ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde kariyerinize devam edebilirsiniz. Kamu alanında, özel sektörde ülkemizde kariyer basamaklarınıza emin adımlarla başlayabilirsiniz. Avrupa’da seçkin isimleri olan hocalardan derslerinizi alma şansını yakalayacaksınız. Ülkemizden seçkin eğitmenlerimiz de derslere girmektedir. Az kişilik sınıflarda, birebir ders alma şansını yakalayarak, her türlü sorunlarınızda iletişim kurarak eğitim alacaksınız.

Priştine Universum üniversitesi, başkentin son derece merkezi noktalarından birinde bulunmaktadır. Yeşillikler içinde, aynı zamanda planlı olan iki adet kampusu bulunmaktadır. Gençlerimiz diğer dünya gençleri ile birlikte, Kosovalı öğrencilerin de olduğu ortamlarda, kozmopolit bir ortamda eğitim almanın şansını yakalayacaklar. Eğitim kalitesi son derece yüksektir. Modern laboratuarlar, araştırma enstitüsü, kütüphane, internet sistemi ve bilgisayar odaları, etüt odaları sizleri beklemektedir.

Kampus genelinde, eğitim özelliklerinin yanında, sosyal aktiviteler için de uygun altyapı bulunmaktadır. Buna göre, spor yapmak, sosyal etkinliklerde bulunmak için her zaman vakit ayırabilirsiniz. Öğrenci kulüpleri, çok sayıda ve farklı içeriklerde sizleri bekliyor. Öte yandan, bu özel kampuslarda, her türlü spor etkinliğine, kültür ve sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Modern ve geleceğe emin adımlarla bakan bir genç olmanın şansını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Mutlaka Priştine Universum Üniversitesi hakkında bilgi edinmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalısınız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!