KosovKosova Üniversiteleri Taban Puanları a Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova üniversiteleri, sadece Kosovalı gençlerin değil, Avrupa ülkelerinden birçok öğrencinin eğitim aldığı seçkin eğitim kurumlarıdır. Türkiye’den, ülkemizden gençlerimiz de bu elit kurumlarda eğitim alma fırsatını yakalamaktadırlar. Ülkemizde elbette, hem kamu üniversitelerimiz, hem de özel üniversitelerimiz son derece özenli, seçkin eğitim vermektedir. Ancak, haklı olarak ve sistemin gereği olarak uygulanan sınav sistemi gençlerimiz için zorlayıcı olabilir. Kosova Üniversiteleri de aynı kalite ölçülerinde olmakla birlikte, sınavsız olarak, bir sınav sistemi olmadan öğrencilerimizi kabul etmektedir. Kosova Üniversiteleri taban puanları uygulaması da yapmamaktadır. Öğrencilerimiz bir puan esasına tabi tutulmadan üniversitelere girebilirler. Her üniversitenin kendi içinde uygulamaları ve esasları da farklı olabilir. Universum Üniversitesi Kosova Üniversiteleri taban puanları bakımından, öğrencilere şart koymadan kuralları ile dikkat çekmektedir.

Sınavsız Eğitim Fırsatı

Kosova Üniversiteleri taban puanları uygulamaları kapsamında, ülkenin en prestijli yüksek eğitim kurumlarından Priştine Üniversum Üniversitesi öğrencilerimizi memnun etmektedir. Taban puanları bakımından öğrencilerimize şart bulunmamaktadır. Sınav sistemi ve belirli bir not ortalaması esası da bulunmamaktadır. Bu şekilde, öğrencilerimizin istedikleri, planladıkları fakültelere girmeleri mümkündür. Bir gencin yapmak istediği mesleğin eğitimini alması, sevdiği mesleği yapması inanılmaz büyük bir şanstır. Bu şansa Universum Üniversitesi ile elde edebilirsiniz. Bu eğitimle öğrencilerimiz zorlanmadan derslerine devam etmektedir.

Ülkemizdeki eğitim tedrisatı aynı şekilde Universum üniversitesinde uygulanmaktadır. Ülkemizden seçkin hocalar derslere girmektedir. Kosovalı hocalar da alanında uzman olan isimlerdir. Eğitim kalitesi son derece yüksek olup, uluslararası bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Hem ülkemizde, hem de AB ülkelerinde tanınan diplomaları ile gençlerimiz birçok ülke ve alanda çalışma şansını yakalamaktadır. Ülkemizde tanınan diplomalar ile gençlerimiz özel sektörde ve kamu alanında kariyerlerini yapabilirler. Ülkemiz üniversitelerinden mezun olan gençlerle aynı statüde olurlar. Az kişilik sınıflarda, öğrencilerin derse mükemmel şekilde odaklanarak eğitim aldıkları ortamda eğitim verilmektedir. Modern laboratuarlar ise derslerin pratik anlamda geliştirilmesi için mükemmeldir. Seminerler, toplantılar, konferanslar sıkça kampusa genelinde yapılmaktadır. Bu etkinliklere Sık sık gelen bilim adamları öğrencilerin eğitim kalitesini yükseltmektedir.

Universum Üniversitesi başkentin en gelişmiş sistemi olan okullarından biridir. 2005 yılında bir kolej olarak eğitim yaşamına başlayan okul, giderek kendini geliştirmiş ve günümüzde üniversite olarak parmakla gösterilen bir kurum haline gelmiştir. İki adet kampusu olan okulda öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüştür. Buna göre, altyapısı gelişmiş amfi ile sınıflar, laboratuarlar, araştırma merkezleri bulunmaktadır. Spor salonları, restoran ve dinlenme alanları, kütüphaneler, toplantı odaları, salonları, sanat ve kültür etkinlik salonları kampusta yer almaktadır. Öğrenci kulüpleri okulun en önemli özelliklerinden biridir. Öğrenci olarak, kendinizi sosyal anlamda zenginleştirmek için siz de öğrenci kulüplerinde aktif rol alabilirsiniz. Mutlaka üniversiteyi incelemelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!