Kosova'da Eğitim Sistemi

Kosova’da Eğitim Sistemi

Kosova ülkemizden öğrencilere de kapılarını, kucağını açmaktadır. Bu noktada, özellikle Kosova Üniversiteleri’nde birçok öğrencinin eğitim almakta olduğunu, gençlerimizin bundan da son derece memnun olduklarını belirtelim. Kosova eğitim sistemi gençlerin küçük yaşlarda eğitilmesinden başlar. Ana sınıfında eğitim almaya başlayan yavrular, üniversite çağına kadar özenle eğitilmektedir.

Kosova çiçeği burnunda bir cumhuriyet olmasına rağmen, bu kadar oturmuş bir eğitim sisteminin olmasının nedeni, eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsız olan, bu köklü ülkenin topraklarından olan ülkelerden biri olmasıdır. 17 Şubat 2008 tarihinde bağımsız olan Kosova Cumhuriyeti geleceğe güvenle bakan ülkelerden biridir. Çok önemli stratejik konuma sahiptir. Balkan ülkeleri arasında merkezi konumdadır. Bu noktada Doğru Avrupa ülkeleri ile Batı Avrupa ülkeleri arasında önemli bir köprü görevindedir.

Yüksek Kalite Eğitim Sistemi

Kosova Halkı arasında Arnavutlar büyük çoğunluğu oluştururken, nüfusun bir kısmı Türklerden de oluşmaktadır. İslamiyet ülkede en yaygın dindir. Din kardeşliğimizin etkisiyle, öte yandan, uzun yıllar bu toprakların Osmanlı İmparatorluğu etkisinden kalmasından kaynaklanan irtibatla, son derece benzer geleneklerimiz bulunmaktadır. Bu kadar ortak noktamızın olması halk olarak bizleri, ayrıca iki ülkeyi birbirine son derece yaklaştırmaktadır. Bu nedenle, Kosova ve Türkiye arasında kopmaz bağlar bulunmaktadır.

Ülkenin eğitim anlayışı, verdiği önem ve sistem Kosova Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. Kosova eğitim sistemi içinde üniversitelerin yeri ayrıdır. Ülkede Avrupa kriterlerine de uygun ve niteliklerde olan yüksek öğrenim kurumları bulunmaktadır.

Kosova eğitim sistemi içinde üniversitelerin yeri ayrıdır ve üniversitelerin gelişmesi noktasında her türlü finansal destek sağlanmaktadır. Birkaç seçkin üniversite arasında, en önemli yeri ise Universum Üniversitesi teşkil etmektedir. Universum üniversitesi en iyi eğitimi, en seçkin şartlarda, öğrencilerine en uygun eğitim fiyatlarına sunmayı hedeflemektedir. Bu noktada son derece önemli kamu hizmeti sunan bir kurumdur. Universum üniversitesi Türkiye’den gençlerimizi sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Bir taban puanı uygulaması da söz konusu değildir. Seçkin bir akademik kadronun elinde, mükemmel bir eğitimden geçerler. Mutlaka bu seçkin kurumu değerlendirmelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!