Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Yurtdışı eğitimleri artık birçok öğrencinin aklından geçmektedir. Paralı okullar olduğu için hiç kimsenin kolay eğitim olarak görmesi doğru değildir. Yurtdışında yine öğrenciler aynı eğitimi daha zor şartlarda daha fazla ve ailelerine özlem duyarak almaktadırlar. Tek avantajlı yanı istedikleri bölümü girebilme şanslarının olmasıdır. Mimarlık fakülteleri sınavla geçişlerde aslında bölümlü hiç ilgisi olmayan sorularla karşılaştığında dolayı öğrencilerin girememesine neden olmaktadır. Türkiye’de öğrenciler Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi seçtiği zaman idealindeki mesleği kazanmış olacaktır. Bütün öğrencilerin gerçekten sevdikleri mesleği yapabilmeleri için Kosova eğitim alanında bütün mesleklerin bölümlerini açmıştır. Hayatta mutlu ve başarılı olabilmeniz için mesleğinizin içinizden gelen meslek olması gerekmektedir. Öğrenciler ideallerini yapmak adına Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde mimarlık okuyarak kariyerli mevkilerde kendilerini düşünebilirler. Eğitimde öncelikle istediğini okumak iyi sonuçlar verecektir. Mimar olmak zeki insanların mesleğidir ancak bu zekanızı ortaya çıkarmak için eğitim de sizin gibi zeki insanların olması gerekmektedir. Priştine Universum Üniversitesi’nde mimarlık konusunda kariyer yapmış seçilmiş eğitmenlerimiz bütün bildiklerini sizlere anlatmaktadır.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi seçiminde bulunan öğrenciler fakülteyi çevreleyen yurtlarda ve evlerde barındırılmaktadır. Yurt fiyatları özel yurtlar olduğu için yüksek görünebilir ancak ülkemize göre daha makuldür. Devlet yurdu olarak gösterilen yurtlar daha azdır burada kalma imkanınız da olabilir. Evlerde dayalı döşeli evler görülmektedir. Elektrik, su, gaz gibi ihtiyaçlarınız kira bedeli içinde olacaktır. Bütün bu sorunlarınızı karşılayacak olan Eurostar danışmanlıklarımız bedelleri en uygun olan kalma yerleri sizlere sunar. Temiz ve modern olan evlerde arkadaşlarınızla birlikte ortak da kalabilirsiniz. Burada yaşayacağınız dostluklarınız bir ömür boyu sürecektir.

Mimarlık Fakültesindeki Mimarlık Fakültesindeki Tanınmış Proje

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki üniversitelerin biriyle birlikte buluşan Kosova Üniversitesi büyük bir proje gerçekleştirmiştir. Uludağ Üniversitesi ve Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri tarafından ortak olarak hazırlanan projede kendi enerjisini kendisi üretebilen bir mimari yapı hazırlanmıştır. 32 öğrencinin ortak fikri ile ortaya çıkan projede bir okulun kendi atıklarıyla kendi enerjisinin üretilmesinin nasıl olabileceği gösterilmiştir. Atık maddelerin kullanımı hakkında Türkiye’den olukça fazla bilgi alan üniversite kendi öğrencilerinin sunumları ile birlikte başarılı bir çalışma yapmıştır. Doğaya kardeş olarak üretilen bu projede ortak kültürler ve ortak fikirler işbirliği adı altında mükemmel bir çalışma yapılmıştır. Ana hedefin kullanılabilir projeler olması ve iki ülkenin öğrenciler arasındaki fikir birliğinin yansıtılması gerçekleşmiştir. Sizde mimari anlamda gerçek projeleri ortaya çıkarmak ve kendi ülkenizi ile birlikte ortak paylaşımlarda bulunmak istiyorsanız Priştine Universum Üniversitesi’nde Mimarlık bölümünü okuyabilirsiniz. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi dünyaya kapılarını açabilen en büyük fikirlerin oluşmasında genç düşüncelere sahip çıkmaktadır. Gençlere sahip çıkan bir toplum içinde çocuklarınızın eğitimini aldırmak ailelere güç verecektir. Eurostar merkezlerimiz aileleri ile birlikte gelen öğrencilere bu ayrıntıları daha geniş olarak anlatmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!