Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova konum olarak Balkanlar ile Avrupa coğrafyasında köprü özelliğinde olan ve stratejik konumu son derece önemli olan bir ülkedir. Geleceği parlak, ekonomisi yerinde, medeni ve aynı zamanda geleneklerine bağlı insanları ile huzurlu ve güvenli bir ülkedir. Kosova’da birçok öğrencimiz eğitim görmektedir. Bunun birçok nedeni vardır ve eğitim alan öğrencilerin hepsi de memnundur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimiz Kosova Üniversiteleri’nde avantajlı eğitim seçeneklerinden yararlanmaları için rehberlik yapmaktayız.

İngilizce Destekli Bölümler

Kosova Üniversiteleri son yıllarda, hem Avrupalı öğrencilerin, hem de Türkiye’den öğrencilerimizin ilgisini çekmektedir. Bu ilginin gerçekten haklı nedenleri vardır. Kosova Üniversiteleri, ülkenin eğitim altyapısı katkısıyla ve 1999 yılında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen eğitim şartlarına göre son derece özenle eğitim vermektedir.

Kosova Üniversiteleri arasında şüphesiz en önemli kurumlardan biri Priştine Universum Üniversitesi’dir. Kurum 2005 yılında, ülke henüz NATO güvencesi altındayken kurulmuştur. 2008 yılında yani ülkenin bağımsızlığını kazanması ile eğitim süreci devam etmiş, 2012 yılında ise bir üniversite olarak başarılarına başarı katarak eğitim hayatına bugüne kadar gelmiştir. Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler arasında, özellikleri ile Priştine Universum üniversitesi bölümleri dikkat çekmektedir. Üniversiteye öğrencilerimiz sınavsız olarak, yani bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Lise diploması ile kabul edilen öğrencilerimiz için bir taban puan sistemi ve koşulu da aranmamaktadır.

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Priştine Universum Üniversitesi’nde bulunmaktadır ve öğrencilerimiz memnun şekilde eğitimlerine devam etmektedirler. Hukuk fakültesinde, öğrencilerimiz için İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Hem Avrupa standartlarından, hem de ülkemiz mevzuatına uygun şekilde dersler bulunmaktadır. Hukuk fakültesinde okuyan öğrenciler, ülkemizdeki bir hukuk fakültesinde okuyan öğrenciler ile aynı dersleri almaktadır. Mezun olduklarında ise ülkemizde tanınan diplomaları ile kariyerleribe başlayabilirler. Kamu alanında, hakim ya da savcı olarak, avukat olarak görev yap abilirler. Bu noktada tanınan diplomalar sayesinde bir fark bulunmamaktadır. Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler olarak, bir diğer bölüm de mimarlık fakültesidir. Seçkin bir mimarlık fakültesinde eğitim alma isteğiniz varsa, bunu Priştine Universum Üniversitesi mimarlık fakültesinde yapabilirsiniz. Meslek yüksek okulu mezunları için lisans tamamlama eğitimleri de bulunmaktadır.

İnşaat mühendisliği fakültesi de İngilizce destekli olarak eğitim veren fakültelerden biridir. Öğrencilerimiz ülkemizdeki inşaat mühendisliği fakültelerindeki derslerle aynı şekilde, bir fark olmadan eğitim almaktadır. Universum üniversitesi, öğrencilerin eğitimlerini donanımlı şekilde almaları için modern eğitim tekniklerini uygulamaya çok önem vermektedir. Kütüphaneler, bilgisayar donanımları,  modern laboratuarlar, iki kampus genelinde öğrencilerin hizmetindedir. Öğretmenler ile öğrenciler arasında son derece sağlam bağlar bulunmaktadır. Öğrencilerin akademik kadro ile iletişimleri çok güçlüdür. Avrupa kriterlerine uygun eğitim veren kurumda mezun olduğunuzda AB tarafından tanına diplomalarınızla kariyerinizi yurtdışında, Avrupa ülkelerinde de yapabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!