Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığını ilan etti. Ve bu olaydan sonra başarılı şekilde kendini uluslar arası platformda göstermeye başladı. Dikkati çeken en önemli özelliklerinden biri ise ülkede bulunan seçkin üniversiteler. Kosova’da bulunan köklü üniversiteler gerçekten başarılı altyapıları ve eğitim kaliteleri ile dikkat çekmektedir. Bunların başında ise 2005 yılında kurulan Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir.

Kurum modern eğitimin yaygınlaşması ve nitelikli gençlerin yetişmesi adına son derece önemli görevler üstlenmektedir. Ülkenin ilk bilimsel araştırma kurumu bu okulda bulunmaktadır. 2012 yılında üniversite olarak faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır. Kurumun iki adet kampus yerleşkesinde birçok fakülte bulunmaktadır. Öğrencilerimiz de bu üniversitede memnun şekilde eğitim almaktadır.

En İyi Şartlarda Üniversite

Kosova Üniversiteleri olanakları bakımından eğitim alan öğrencileri memnun etmektedir. Tabi ülkemizden eğitim alan değerli gençlerimizi de. Priştine Universum Üniversitesi, ülkemizden öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul eder. Ülkemizdeki sınav sistemi de takip edilmez ve esas alınmaz. Okul, ülkemizden öğrencileri geçerli lise mezuniyeti ve lise diploması esasına göre kabul etmektedir. Lise diplomanızın olması kayıt için yeterlidir. Kosova Üniversiteleri olanakları olarak, öğrencilerimiz için İngilizce eğitim veren bölümlerin olması büyük bir avantajdır. Sınavsız olarak, kaliteli bir üniversitede, ülkemiz müfredatına uygun olarak ve İngilizce eğitim almak bulunmaz bir fırsattır. Priştine Universum üniversitesi, Hukuk fakültesi, mimarlık ve inşaat mühendisliği fakültelerinde İngilizce eğitim vermektedir. Ülkemizden hocalar da derslere girmektedir.

Kosova Üniversiteleri olanakları bakımından, üniversitenin kampus şartları de gençlerimizin beğenisini kazanmaktadır. Üniversite gençlerin mükemmel eğitim almaları için uygun çalışma ve eğitim alma şartlarını yakalamaktadır. Buna uygun, amfiler, sınıflar, etüt odaları, kapsamlı kütüphane, modern laboratuarlar, internet sistemi bulunmaktadır. Ayrıca, eğitim sistemi kadar öğrencilerin sosyalleşmesine de önem verilmektedir. Öğrenciler için birçok öğrenci kulübü bulunmaktadır. Bu kulüpler birçok alanda gençlerin etkinlik yapmasını sağlar. Sanat, kültür ve spor etkinlikleri de aksatılmadan yapılmaktadır. Festivaller ve eğlenceler gençlerin derslerinin yanında, sosyalleşmesi için düzenlenmektedir. Sıkça yapılan bilgilendirici seminerler, toplantılar ve konferanslar da öğrencilerin eğitimlerini donanımlı almalarını sağlamaktadır.

Kosova, başkent Priştine başta olmak üzere, tüm kentleriyle gerçekten huzurlu ve suç oranı son derece düşük bir ülkedir. Ülke temiz, hem tarihi özelliklerini koruyan, hem de modern donanımları olan kentleri ile dikkat çekmektedir. Gelenekleri ve yaşam tarzı açısından Kosova İnsanı, Türk İnsanı’na çok benzer. Bunda Halkın bir kısmının Türklerden, bir kısmının ise Müslüman Arnavutlardan oluşmasının etkisi vardır. Kosova Halkı ve Türk Halkı arasında bulunan sıcak bağlar, iki halkın birbirine yakın olmasını sağlamaktadır. Bu sayede gençlerimiz, Kosova’da bulundukları zamanlarda kesinlikle yabancılık çekmemektedir. Temiz, huzurlu ve güvenli olan bu ülkede seçkin bir eğitim hayatı sizleri beklemektedir. Bu eğitim fırsatını değerlendirmek için ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!