Kosova’da Eğitim Sistemleri

Kosova’da Eğitim Sistemleri

Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığını 2000’li yılların başında ilan etmiş sevimli ve az nüfusu olan bir ülkedir. Birleşmiş Milletler güvencesinde ve emniyetinde olan ülke kalkınma sürecine girmiş ve kısa sürede son derece iyi konuma gelmiş bulunmaktadır. Kosova yer açısından gerçekten çok avantajlı bir ülkedir. Balkanlar coğrafyasında merkezi noktada olan, geçiş yollarında, stratejik önemi olan bir ülkedir. Avrupa kıtasında bu avantajı sayesinde de önemi son derece büyüktür. Kosova Eski Yugoslavya topraklarından koparak bağımsızlığını ilan eden bir ülkedir. Altyapısı, gelişmişlik özellikleri, eğitim kalitesi ve halkın bilinci bu eski ve büyük ülkeden miras alınmıştır. Kosova okuma yazma oranı gerçekten çok yüksek bir ülkedir. Eğitim anaokulu seviyesinde küçük yaşlarda başlar ve üniversite aşamasına kadar devam eder.

Kosova’da Eğitim Sistemleri Avrupa Standartlarında

Kosova’da birçok üniversite bulunmaktadır ve üniversite mezunlarının sayısı son derece fazladır. Kosova sınırları içinde birçok üniversite bulunmaktadır. Kosova’da eğitim sistemi noktasında, çok önemli adımlar atmış, atmaya da devam etmektedir. Buna bağlantılı olarak, üniversitelerin kaliteleri de giderek artmaktadır. Başkentte özellikle son derece seçkin eğitim kurumları bulunmaktadır. Başkent Priştine’de bulunan Priştine Universum Üniversitesi bunlara en güzel örnektir. Üniversite adımlarını bir kolej olarak 2005 yılında atmıştır. Ardından ülkenin ilk araştırma enstitüsü açılmıştır. Ülkenin ilk bilimsel araştırma merkezi bu kurumdadır. 2012 yılında kurum modern ve yeterli altyapısı ile üniversite olarak eğitim vermeye başlamıştır. Ülkenin batıya dönük, modern yüzlerinden ve simgelerinden biridir.

Kosova’da eğitim sistemi öğrencilerin kendilerini tanımaları, yeteneklerini geliştirmeleri amaçlı bir sistemdir. Hem bireysel çalışmalara, hem de grup çalışmalarına yönelik eğitim verilmektedir. Bu durum Universum Üniversitesi’nde de geçerlidir. Universum Üniversitesi, iki adet kampusa yayılmış olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerin meslek eğitimlerinin mükemmel, yüksek kaliteli olması için özel çaba sarf edilmektedir. Ülkenin batıya dönük en önemli simgelerinden biridir. Üniversite bünyesinde Avrupa standartlarında, uluslar arası eğitim verilmektedir. Bologna kriterlerine uygun eğitim veren okulda, öğrenciler gerçekten avantajlı konumdadır. Hem ülkemizde, hem de AB ülkelerinde diplomalar tanınmaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında hem Avrupa ülkelerinde, hem de ülkemizde çalışabilirler ve kariyer yapabilirler.

Kosova’da eğitim sistemi içinde öğrencilerimizin de özel bir yeri olduğunu belirtelim. Buna göre, öğrencilerimiz Universum Üniversitesi gibi son derece seçkin eğitim kurumunda sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diplomanızla, hayalini kurduğunuz, eğitim almayı amaçladığınız fakülte eğitimini bu seçkin kurumda alabilirsiniz. Lise diplomanızı aldıktan sonra, bu elit kurumun bir parçası olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize geliniz. Profesyonel öğrenci danışmanlarımız sağlıklı hizmet vermek için sizleri beklemektedir. Yaşamınızda olumlu adımlar atmanızı sağlayacak bu fırsatı yakalamak için mutlaka gelecek programlarınıza üniversiteyi eklemelisiniz. Parlak bir kariyer için ilk adımı atmış olacaksınız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!