Kosova’da Türkçe Üniversite

Kosova’da İngilizce Üniversite

Kosova’da İngilizce Üniversite ; Yurtdışında İngilizce eğitim almak size hayal gibi geliyor öyle değil mi? Bu şekilde bir eğitim, üstelik, son derece seçkin bir üniversitede eğitim almak herhalde beklemediğiniz kadar güzel bir durum. Yurtdışında İngilizce eğitim alabileceğiniz son derece önemli, seçkin, Avrupa akademik otoriteleri tarafından kaliteli olduğu belgelenmiş bir kurum bulunmaktadır. Bu kurum, Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan, Priştine Universum Üniversitesi’dir. 2008 yılında bağımsızlığını kazanan Kosova Cumhuriyeti, Avrupa’nın ve Balkanlar coğrafyasının köprü görevinde olan küçük ama önemli bir ülkesidir. Ülkenin okuma yazma oranı son derece yüksek olup, en önemli yüksek eğitim kurumlarından biri Universum üniversitesidir. Üniversite ülkenin bağımsızlığından önce, 2005 yılında bir kolej olarak eğitim hayatına başlamıştır.

Yurtdışında Üniversite Hayal Değil

2012 yılından bu yana üniversite statüsünde eğitim yaşamına devam eden kurum, günümüzde son derece önemli bir eğitim kurumu olarak, sadece ülke genelinde değil, Avrupa’nın da önemli üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Universum üniversitesi öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Sınav zorunluluğu olmadan, direk lise diplomanızı sunarak bu seçkin üniversitenin bir parçası olabilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi’nin en önemli özelliklerinden biri de Kosova’da İngilizceüniversite olanağını gençlerimize sunmasıdır. Bu noktada parmakla gösterilen bir kurum Türk gençlerimiz için. Okulun hukuk fakültesinde, mimarlık fakültesinde ve inşaat mühendisliği fakültesinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Kosova’da İngilizce üniversite uygulamalarından yararlanmak için Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmelisiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin diğer bölümlerinde de öğrencilerimiz için farklı statüler belirlenmektedir. Diğer bölümler arasında, işletme ve yönetimi bölümü, bilgi ve yönetim sistemleri bölümü, bilgisayar bilimleri bölümü, Avrupa çalışmaları bölümü, kamu yönetimi bölümü, uluslar arası ilişkiler bölümü, pazarlama ve halkla ilişkiler bölümü, bankacılık ve finans bölümü ve birçok farklı bölüm sizleri beklemektedir. Tüm bu bölümlere sınavsız, taban puan şartı olmadan, not ortalaması esası olmadan girebilirsiniz. Birbirinden seçkin bölümlerde, son derece tanınmış, alanlarında isim yapmış hocalardan derslerinizi alabilirsiniz. Öğrencilerimize lisans eğitimi kadar, lisans tamamlama ve yüksek lisans ile doktora eğitimleri konusunda da sınavsız kabul söz konusudur. Gelelim diploma denklik konusuna. Bu konuda öğrencilerimizi memnun edecek özellikler söz konusudur. Ülkemiz yüksek öğrenim kurumumuz, YÖK tarafından diplomalar tanınmaktadır. Ülkemizde kamu kurumlarında ve özel firmalarda çalışmanız mümkündür.

Kosova’da İngilizce üniversitesi eğitimi almak, hem de son derece seçkin bir kurumda, İngilizce destekli eğitim almak Priştine Universum Üniversitesi’nde mümkündür. Universum Üniversitesi, Avrupa Birliği yüksek öğrenim esaslarına uygun şekilde, uluslar arası anlamda eğitim vermektedir. Bu sayede, öğrenciler Avrupa ülkelerinde de tanınan, yani geçerli olan diplomalarını elde etmektedirler. Öğrenciler ve elbette, ülkemizden bu üniversiteye eğitim almak için giden öğrencilerimiz, ülkemize döndüklerinde birçok alanda çalışabilecekleri gibi, Avrupa ülkelerinde de mesleklerini yapabilirler. Kariyerlerine AB ülkelerinde devam edebilirler. Mutlaka bu kurumu incelemelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!