Kosova’da Eğitim Ücretleri

Kosova’da Eğitim Ücretleri

Kosova Cumhuriyeti, az nüfusu ve oturmuş devlet geleneklerini miras alması, elbette bir Avrupa ülkesi olması bakımından hızla gelişmektedir. Ekonomisi de gerçekten iyidir. Ülkenin verimli topraklarında tarım yapılmaktadır. Bolluk bereket ülkesidir. Yeme içme giderleri, , ısınma, barınma, konaklama, ulaşım, genel anlamda yaşam giderleri ülkemize oranla son derece ekonomik rakamlarda seyretmektedir. Buna bağlı olarak, Kosova’da eğitim ücretleri de son derece cazip, ülkemize oranla inanılmaz uygun rakamlardadır.

Kosova ülkemizde hem gelenek ve hayata bakış açısı olarak yakın, hem de somut anlamda mesafeler bakımından son derece yakın bir ülkedir. Kosova diğer Balkan ülkeleri ve genel anlamda Balkan coğrafyası gibi, uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu etkisinde kalmıştır. Bu noktada, coğrafyada bizim gibi Müslümanlık dinini benimsemiş ve İslam geleneklerine uygun yaşayan, ibadetini sürdüren bir nüfus bulunmaktadır. Öte yandan, başta Kosova olmak üzere, Balkan ülkelerinde Türk soydaşlarımız da yaşamaktadır.

Kosova halkının bir kısmı Türklerden oluşmaktadır. Resmi bakımdan yakın ilişkileri olan Kosova ve Türkiye, halk olarak da devlet olarak da birbirine kopmaz bağlarla bağılıdır. Kosova küçük ve geleceğe güvenle bakan bir ülkedir. 2008 yılında bağımsızlığını kazanan ülke, eski dönemlerde yaşanan iç savaşın izlerini çoktan geride bırakmıştır. Birleşmiş Milletler güvenliğinde bağımsızlığını ilan etmiştir.

Cazip Maliyetler

Kosova’da eğitim ücretleri ülkemizle kıyaslandığında, normal şartlarda eğitim veren bir kolejin yıllık okul ücretini geçmediği görülür. Ülkemizdeki özel üniversitelerimizle ise kesinlikle kıyaslanmaz, çok daha uygun rakamlardır. Ülkenin en gözde okulu, başkent Priştine’de bulunan ve 2012 yılından bu yana üniversite olarak eğitim sunan Universum üniversitesi’dir. Universum üniversitesi de Kosova’da eğitim ücretleri noktasında, ekonomik rakamlardan nasibini almaktadır. Bu seçkin üniversite gerçekten çok uygun rakamlarla eğitim vermektedir. Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygun olarak fakülte eğitimlerini veren, son derece özel, akademik otoritelerin de kalitesini kabul ettiği bir üniversitedir.

Universum üniversitesi ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde kabul edilen diplomaları ile, bu kurumda eğitim alan öğrencilere uluslar arası kariyerin kapılarını aralamaktadır. Buna göre, Universum üniversitesi’nden mezun olan gençler, ülkemize döndüklerinde bir ek eğitim almadan diplomaları ile meslek yaşamlarına başlayabilirler. Avrupa ülkelerinde kariyerlerine de odaklanabilirler. Birçok kapının aralanması için mükemmel bir seçimdir üniversite. Üstelik bu kadar avantajlı bir eğitim kurumunun senelik ücretleri son derece uygundur. İki taksitle ödenen harçlar, sömestre başlarında ödenebilir. Kampus içinde yeme içme, yurt olanakları bulunmaktadır. İnternet sistemi son derece gelişmiştir. Ayrıca okul yakınlarda birçok yurt, kiralık oda, pansiyon, apart ve daire ile ev seçenekleri de sizleri beklemektedir. Araba kiralayabilir ya da uygun rakamlara satın alabilirsiniz. Daire kiralama ve satın alma seçeneklerini de bütçenize uygun şekilde düşünebilirsiniz. Bir öğrenci olarak temel ihtiyaçlarınız karşılanmasında da zorlanmayacaksınız. Eurostar profesyonel öğrenci danışmanlarımız her zaman sizinle olacak.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!