kosova işletme ve teknoloji üniversitesi

İşletme Teknoloji Üniversitesi

Kosova İş ve Teknoloji Üniversitesinde Eğitim

Kosova’daki Teknoloji Üniversitesi, mühendislik ve imalatta uzmanlığa sahip bir devlet üniversitesidir. Teknoloji Üniversitesi mühendislik, mimarlık, muhasebe, yönetim, ekonomi ve hukuk alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. KUST ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde öğretim programları sunmaktadır. 1997’de kapılarını açtığından beri KUST’a 27.000’den fazla kişi katıldı.
KUST, farklı alanlarda profesyonel dereceler sunmaktadır. Programları ve seminerleri aracılığıyla diğer ülkelerden yöneticilerin becerilerini geliştirmeye yardımcı olan Uluslararası Yönetim Geliştirme Merkezine sahiptirler. Ayrıca KUST, diğer ülkelerden iletişim uzmanları için teknik eğitim sağlayan Uluslararası İletişim Geliştirme Merkezine sahiptir. Farklı alanlarda uzmanlaşan KUST, öğrencileri başarılı kariyerlere hazırlar.

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Bölümleri

Lisans Yüksek Lisans
İşletme ve Ekonomi İşletme ve Ekonomi
Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği
Mekatronik Mekatronik
Bilgi Sistemleri Bilgi Sistemleri
Mimarlık ve Şehir Planlama Mimarlık ve Şehir Planlama
İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği
Siyaset Bilimi ve Diplomasi Hukuk
Hukuk Enerji Mühendisliği
Hemşirelik
Tasarım ve Entegrasyon
Gıda Mühendisliği ve Teknolojisi

KUST, Kosova’da tamamen İngilizce eğitim veren bir eğitim programı sunan çok az üniversiteden biridir. Bu seçenek, işletme, bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi ve yönetim bilgi sistemleri alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri için geçerlidir. Buna ek olarak, mühendislik, mimarlık ve inşaat yönetimi ile turizm ve konaklama işletmeciliği alanlarında İngilizce orta dereceli yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. Bu derecelerin tümü, öğrencilerin maliyetleri düşük tutarken akademik ilgi alanlarını sürdürmelerine olanak tanır.
Düzenli sınıf çalışmalarının yanı sıra, tüm KUST öğrencileri mezun olmak için en az 20 kredilik akademik olmayan çalışmayı tamamlamalıdır. Bu, sosyal farkındalık ve ulusal değerler üzerine çalıştayların yanı sıra girişimcilik gelişimi üzerine uygulamalı bir eğitim programını içerir. Öğrenciler ayrıca maliyetleri düşük tutmak için birçok akademik ve akademik olmayan seçeneğe sahiptir. Örneğin, KUST’ta öğrencilerin derslere fazladan para harcamadan dil becerilerini geliştirmelerini sağlayan İngilizce kursları vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi için herhangi bir puana ihtiyaç duymazsınız. Gerekli şartlar yerine getirildiğinde bu üniversiteye başvurmak oldukça kolaydır. Ön bilgi için bize başvurabilirsiniz.

Bir öğrenci kulübüne katılabilir ve networking fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Öğrenci kulübü sayesinde okula kısa sürede adapte olacaksınız. Unutulmamalıdır ki bu sosyal ortamlar dil sorunu yaşayan öğrenciler için büyük bir fırsattır.

KUST, öğrenciler için sosyal etkinlikler planlayan ve kolejler ve fakülteler arasındaki üniversiteler arası ilişkileri teşvik eden bir öğrenci konseyine sahiptir. kültürel gösteriler ve spor etkinlikleri düzenlemek. Ayrıca, katılımcıların yazma becerilerini ve zaman yönetimi becerilerini geliştirebilecekleri zaman yönetimi ve çalışma becerileri üzerine atölye çalışmaları düzenler. Tüm bunlar, öğrencilerin sınıf dışında başarılı olmak için gerekli akademik nitelikleri kazanırken üniversite ortamına ilgi duymalarını ve katılmalarını sağlar.
Teknik veya ticari bilgi edinmek isteyen herkes, Kosova’daki Teknoloji Üniversitesi’nde okumayı düşünmelidir. Üniversite sadece harika dereceler sunmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli programlar ve etkinlikler aracılığıyla öğrencileri arasında akademik olmayan ilgileri de teşvik eder. Öğrenciler, değerli akademik zamanlarından ödün vermeden kampüsteki birçok fırsatta kolayca gezinebilirler.

 

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!