Kosova’da Türkçe Eğitim

Kosova’da İngilizce Eğitim

Kosova Üniversiteleri eğitim hizmetlerini sunmak için Türk öğrencilerimizi bekliyor. Kosova Cumhuriyeti Balkanlar coğrafyasının en genç ülkelerinden biri. Aynı zamanda son derece köklü alt yapısı olan bir ülke. Hızla gelişme sürecinde, emin adımlarla ilerlemekte. Kosova tarihi izleri olarak, Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihteki köklerinden de etkilenerek, Türk geleneklerine, Anadolu yaşamına son derece yakın bir kültürle yaşayan halka sahiptir. Bu noktada, belirtelim, Kosova’ya ülkemizden giden bir vatandaşımız, bu kardeş ülkede kesinlikle yalnızlık çekmez. Kendini ülkemizde gibi hisseder. Kaldı ki Kosova halkı da Türk insanını çok sever. Sıcacık bağrına basar. Aynı zamanda modern yüzü batıya dönük olan insanlardır. Bu noktada, aynı ülkemizdeki yaşamı bulacaksınız diyebiliriz.

İngilizce Destekli Sınavsız Eğitim

Kosova Üniversitelerinin eğitim kalitesinin yüksek olması ve öğrencilerimizin kesinlikle bu ülkede yabancılık çekmemesi bu ülkeyi yurtdışı eğitimi için avantajlı konuma getirmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin yurtdışı eğitim planlarını Kosova Üniversiteleri’ne yönlendirmelerinin gerçekten doğru bir karar olduğunu belirtmekteyiz. Özellikle başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir kurumdur. Bu üniversite Kosova’da İngilizce eğitim konusunda lider kurumlardan biridir. Sağlam altyapısı ile Türk öğrencilerin Kosova’da İngilizce eğitim almaları noktasında en başarılı çalışmaları sunmaktadır. Kosova’da halkın önemli kısmı Türk soydaşlarımızdan oluşmaktadır ve İngilizce konuşulan bir dindir. Priştine Universum Üniversitesi’nde ise İngilizce eğitim en özel ve seçkin şekilde verilmektedir. Kosova’da İngilizce eğitim işini en iyi başaran kurumdur.

Priştine Universum üniversitesi’nde İngilizce destekli bölümler, Türkiye’den gelen öğrencilerimiz için uygulanmaktadır. İngilizce destekli bölümler olarak, hukuk fakültesi, mimarlık fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesidir. Bu bölümler ve okulun diğer bölümlerinde ülkemizde aynı şekilde eğitim sistemi ve müfredat uygulanmaktadır. Örneğin, İngilizce destekli hukuk fakültesinden mezun olan gencimiz, ülkemizdeki hukuk fakülteleri ile aynı dersleri okur. Aynı müfredat işlenir. Öte yandan, Priştine Universum Üniversitesi bir Avrupa üniversitesidir. Eğitim sistemi Bologna kriterlerine uygun olarak da eğitim vermektedir. Bu gerçekten bulunmaz bir avantajdır. Mezun olduğunuzda, ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde tanınan diplomaların sahibi olacaksınız. Kariyerinizi fakülte mezunu olarak birçok ülkede yapabilirsiniz.

Okulun İngilizce eğitim fırsatlarından sadece lisans tamamlama ya da lisans öğrencileri değil, yüksek lisans ve doktora eğitimleri öğrencileri de yararlanmaktadır. Sınavsız şekilde Universum Üniversitesi’nde öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Gerçekten çok önemli bir avantaj olduğunu belirtelim. Bu kadar seçkin bir kurumda, sadece geçerli bir lise diploması ile kabul edilmek gençlerimiz için büyük bir şanstır. Ne kadar büyük bir fırsatın sizlere sunulduğunun farkında olmanızı istiyoruz. Sınav hazırlanma masrafı yapmadan, stresi yaşamadan, meslek eğitimini almak için hayallerinizin fakültesine girebilirsiniz. Modern bir kampusta, son derece medeni bir ortamda, özenli bir eğitimden geçeceksiniz. Bir birey olarak saygın olduğunuzu, özel bir öğrenci olduğunuzu hissettirecek bir ortamda eğitim alacaksınız. Mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!