Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitelerine ve özellikle Universum Üniversitesi’ne öğrencilerimiz sınavsız olarak kabul edilmektedir. Öğrenci danışmanlarımızdan destek ve bilgi alarak, bu seçkin okulda karar verebilirsiniz. Bir bayan ya da erkek öğrenci olabilirsiniz. Ailenizden ve alıştığınız ortamdan ayrı kalma noktasında kesinlikle çekinceleriniz olmasın. Danışmanlarımız size konaklama seçenekleri konusunda yardımcı olacaktır. Kosova Üniversitesi yurtları temiz, birden fazla seçenekli olarak sizleri beklemektedir. Universum Üniversitesi iki adet kampusa sahiptir. Bu alanda bulunan yurtlarda konaklamanız mümkündür. Öte yandan, kampus yakınlarında olan Kosova Üniversitesi yurtları seçeneklerinden de inceleme ve seçim yapabilirsiniz. Bir kişilik ya da daha fazla yatak sayılı odalar, bakımlıdır ve öğrenci olarak çalışmanız aynı zamanda rahat etmeniz için detaylar bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi yurtları son derece güvenlidir. Tabi gençlerimiz için bu çok önemli bir detaydır. Genel anlamda, ülkenin ve özellikle başkentin de güvenli olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Ülkede suç oranı gerçekten son derece düşüktür. Huzurlu insanların yaşadığı, geleceğe güvenle bakan ve emin adımlarla ilerleyen bir ülkedir Kosova. Siz de seçkin eğitim kurumlarının bir parçası olmak istiyorsanız, hemen şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Lise diplomanızla, her zaman eğitim almayı amaçladığınız fakültede eğitim almak için harekete geçebilirsiniz. Öğrencilerimiz için konaklama noktasında, onlar şehre gelmeden ayarlamalar yaptığımızı da belirtelim. Bu noktada ve tüm eğitim hayatınızda yanınızda olacağız.

Kosova Hakkında

Hepimiz, doksanlı yılların başında, eski Yugoslavya iç savaşını duyduk. Ülkelerin yaşadıkları çalkantıları, milletlerin çektiklerini uzaktan duyduk ve üzüldük. Tüm bu karışıklıklar artık çoktan geride kaldı. Günümüzde eski Yugoslavya ülkeleri teker teker bağımsız hale geldiler ve geleceğe umutla bakmaya devam etmekteler. Bunların başında, huzurlu yapısı ile dikkat çeken Kosova Cumhuriyeti gelmektedir. Kosova Cumhuriyeti 2008 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Bundan önce ise, Nato güvencesinde köklerini sağlam şekilde atmıştır. Günümüzde, Kosova Cumhuriyeti az nüfusu ile, yerinde ve sorunsuz ekonomisi ile öne çıkmaktadır. Ülke nüfusunun büyük rakamını Müslüman Arnavut vatandaşları oluşturmaktadır. Türk soydaşlarımız da yaşamaktadır. Halk birbiri ile huzur içinde ülkede yaşamını sürdürmektedir.

Kosova başta başkent Priştine olmak üzere, güzel şehirlere sahip bir ülkedir. Kentlerin altyapısı iyi durumdadır. Halkın ulaşımı için toplu taşıma araçları bulunur ve uygun rakamlıdır. Ayrıca, geleneksel ile modern birleştiği kentlerin doğal güzellikleri de kesinlikle atlanmaz. Korunur. Hem doğal güzellikler içinde, hem de modern altyapıda şehirler bulunmaktadır bu ülkede. Kosova 1999 yılında Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Kosova standartlarına, eğitim uygulamaları noktasında sonuna kadar uymaktadır. Bu şekilde, eğitim kurumları son derece olumlu şekilde yükselmektedir. Buna en başta üniversiteler uymaktadır. Ülkede seçkin ve giderek Avrupa üniversiteleri arasında önemli yeri olan üniversiteler bulunmaktadır. Bunların başında başkentin gözdesi olan, ayrıca ülkenin ilk araştırma enstitüsünün de bulunduğu Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!