kosova prizren üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Prizren Üniversitesi Eğitimi

7 yıldır kaliteli ve ilerici bir eğitim vermeye devam eden Prizren Üniversitesi, kısa sürede çok fala gelişme göstererek Kosova’nın önde gelen üniversitelerinden biri olmuştur. Üniversite şehir merkezineyakın bir yer olan Printx’de yer almaktadır. Sakin ve sessiz bir çevrede kurulmuş olan kampüs oldukça büyüktür.

Prizren Üniversitesinde 7 fakülte bulunmaktadır. Bu fakülteler; Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Psikoloji Fakültesi, İngiliz Dili Fakültesi ve Siyasal Bilimler Fakültesidir. Üniversite hem lisans eğitimi hem de yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektedir.

Kosova Ulaşım Alternatifleri

Araç Süre
Uçak 1 saat 40 dk.
Otobüs 10 saat
Tren 20-25 saat

Kosova’nın gelişmekte olan bu yüksek öğretim kurumu 7 yıl içinde mezunlarını vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmelerinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlara kısaca bakalım. İlk olarak Prizren Üniversitesi uzman akademik kadrosu ile öne çıkmaktadır.

 

Kosova’da Avrupa Standartlarında Eğitim

Üniversitede verilen eğitim Avrupa standartları içindedir. İkinci olarak üniversitenin öğrencilere sunmuş olduğu imkânlardır. Öğrencinin hem daha verimli eğitim alması hem de günlük yaşamını kolayca idam etmesi için birçok imkân sunulmuştur. Yurtlar, kütüphaneler, yemekhaneler, sağlık kuruluşları, spor tesisleri, seminerler, kulüple ve daha niceleri, öğrenciler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Ülke bu konuda oldukça cazip fiyatların bulunması ile kişiler için bir sıkıntı yaratmaz. Yurt ve evleri son derece uygun fiyatlı ve aynı zamanda rahat, konforlu ve temizdir.

Prizren Üniversitesi'nin psikoloji mezunlarına yönelik istihdam olanaklarına dikkat çekildi ve bu da öğrenci sayısını artırdı. Kurum, özellikle alanında yabancı uyruklu öğrenci kabul etmeye devam etmektedir ve yakın zamanda doğrudan Psikoloji Bölümü'nden bölüm ücretlerini belirlemiştir.

Öğrencilerin bu üniversiteyi tercih sebeplerinden bir diğeri ise eğitim ücretinin diğer özel üniversitelere göre daha uygun olmasıdır. Bu öğrencilerin ekonomik anlamda sıkıntıya düşmeden eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Ayrıca Prizren Üniversitesinin sunduğu burs imkânı da bu duruma oldukça destek çıkmaktadır.

 

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!