Kosova’da Üniversite Okumak

Kosova’da Üniversite Okumak

Kosova’da üniversite okumak avantajlarla doludur ve sizi beklemektedir. Türkiye’den öğrencilerimizi bekleyen Kosova Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz son derece memnun şekilde eğitimlerini devam ettirmektedir. Kosova az nüfusu olan bir ülkedir. Nüfus çoğunlukla Arnavutlar’dan oluşmakla birlikte, aynı zamanda Türklerin de yaşamakta olduğu bir ülkedir.

Savaşın tüm izlerini çoktan geride bırakan ülke, bugün son derece huzurlu bir şekilde kalkınma sürecindedir. Kosova, stratejik açıdan gelişmeye açık konumdadır. Avrupa’nın batı ve doğu kısmı arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu nedenle, vazgeçilemeyecek önemde, stratejik önemi olan bir ülkedir. Kosova ekonomisi yerinde, ülkemize oranla ucuz bir ülkedir. Yeme içme anlamında birçok ürün ülkede yetişmektedir. Yeme içme masrafları son derece ucuzdur. Ekonomisi daha çok tarıma dayalı olduğundan, ülkede yeme içme giderleri son derece uygun rakamlardadır.

Avantajlı Eğitim

Konaklama giderleri bakımından da fiyatların masraflı olmadığını belirtelim. Ülkede, özellikle başkent Priştine’de öğrencilerin kalması için öğrenci yurtları, pansiyon, apart, ev ve daireler bulunmaktadır. Bunları uygun rakamlara kiralayabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz. Aynı durum araçlar için de geçerlidir. Araç kiralama ya da uygun rakamlara satın alma fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ulaşım toplu taşıma araçları ile de yapılabilir. Kaldı ki Kosova kentlerine birçok yere yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Kosova’da üniversite okumak birçok noktadan, ancak özellikle de ekonomik açıdan gerçekten çok ekonomiktir. Ülkemizde orta gelir grubunda olan aileler çocuklarını bu ülkenin üniversitelerinde okutabilirler.

Eğitim kalitesi açısından da Kosova’da üniversite okumak son derece avantajlıdır. Ülkemizdeki fakültelerle eşdeğer kalitede eğitimi ülke üniversiteleri de sunmaktadır. Seçkin yüksek eğitim kurumlarının başında Universum Üniversitesi’dir. Priştine Universum Üniversitesi 2005 yılında kolej olarak kurulmuş olup, giderek 2012 yılında üniversite olarak eğitim vermeye devam etmektedir. İki adet son derece sağlam altyapısı olan kampusa sahip kurumda, öğrencilerin hem eğitim anlamında, hem de sosyal anlamda tüm altyapılar mevcuttur. Az kişilik ve modern laboratuarlardan oluşan eğitim alanlarında, öğrenciler öğretmenlerine son derece yakın şekilde eğitim vermektedirler. Her konuda öğrenciler hocalarına danışabilirler. Sosyal etkinlikler okulda sık yapılır. Öğrenci festivalleri, seminer ve toplantılar, konferanslar okulun vazgeçilmez etkinlikleridir.

Kosova’da üniversite okumak, özellikle Priştine Universum Üniversitesi’nin bir parçası olmak, mezun olduktan sonra kariyer hedefleri için de çok avantajlıdır. Universum Üniversitesi ülkemizde tanınan diplomaları sunmaktadır. YÖK Yüksek Öğrenim Kurumumuz tarafından kabul edilen diplomalar ile ülkemizde, ülkemiz fakültelerinden mezun öğrencilerimizden hiçbir farkınız olmayacaktır. İstediğiniz şekilde, kamu alanında, özel sektöre kariyerinizi yapabilirsiniz. Avrupa ülkelerinden biri olan Universum üniversitesi aynı zamanda AB kriterlerinde bir üniversitedir. Avrupa Birliği eğitim şartlarına uygun olan eğitim sistemi ile öğrenciler AB ülkelerinde geçerli olan diplomalarını almaktadırlar. Bu sayede, uluslar arası anlamda birçok ülkede de kariyer planlarını yapabilirler. İşte bu nedenle uluslar arası anlamda size kapıları açan bir kurumdur.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!