Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Lisede Okuduğunuz meslek bölümü ya da ilgi alanına giren meslekleri tercih etmeniz için taban puanı göstermeyen Kosova Üniversitesi taban puanları aklınıza takılacak bir soru olmamalıdır. Türkiye’deki öğrenciler sadece hayal ettikleri geleceği kendilerinde görebilmek için Priştine Universum Üniversitesi’nde okuyabilirler. Okullarda taban puanı olmayışı öğrencileri rahatlatacak bir pozisyondur. Türkiye’de düz lise okumanız veya teknik liselerin birini bitirmeniz başka bir meslek yapamayacağınız anlamını taşımamalıdır. Zor koşullarla sınava tabi tutularak öğrencilerin sadece şansına açık olan yerleri tercih etmeleri geleceklerin de ki sevmedikleri mesleklere sahip olmalarına sebebiyet vermektedir. Bunun yerine Kosova Eurostar yurtdışı danışmanlık merkezlerimize gelerek geleceğinize farklı bir yön tayin edebilirsiniz. Neden olmasın siz avukat, doktor, mimar, mühendis, modacı olabilirsiniz. Ya da işiniz de daha çok yükselerek farklı bir branşta ülkenize hizmet verebilirsiniz. Artık bunların hiçbiri hayal değil Kosova üniversitelerinde gerçek.

Taban Puanı Nedir

Her mesleğin ilerideki prestijine göre ve öğrenciler tarafından talebin az ya da çok olmasına göre taban puanları belirlenmektedir. Üniversitede okulların başarısına göre belirlenen taban puanı aynı zamanda eğitimini de belirlemektedir. Ancak kapasitesi olan öğrenciler bile bu puanı geçebilmek için yaşadığı stres dolayısı ile bu puana erişememektedir. Yalnız bu her ülkede olmadığı için öğrenciler taban puanı olmayan ülkelerde yurtdışı eğitimi almak istemektedirler. Haksız da değiller. Bu üniversiteler mavi diplomalar sayesinde taban puanı olmaksızın aldıkları bütün öğrencilerini en iyi mesleklerden mezun ederek iş dünyasına sunmaktadır. Diplomayı aldığınızda kimse nerede okuduğunuzu sormayacak sadece diplomanızda geçen mesleğiniz ön planda tutulacaktır. Gerisi sizin kendinizi gösterebilmenizdir. Taban puanlarına takılıp kalmayın sadece eğitimizde olabilecek gelişmeleri kendinize yansıtın. Kosova bu konuda en modern ve teknoloji en iyi şekilde kullanılan ülke olarak beğenilmektedir. Sistem içinde öğrenciyi aktive edecek çalışmalar yapılmaktadır. Hem uzaktan eğitimde hem de okul içinde katılabileceğiniz bu faaliyetlerde öğrenci arkadaşları ile iç içe olmayı öğrenir.

Kayıt koşullarında bütün herkesle eşit sayılacağını Priştine Universum Üniversitesi’nde alan puan gerektirmeksizin üniversiteli olabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde bulunanların Eurostar merkezlerimizde üniversitelerin bütün bölümlerini inceleyebilirsiniz. Akademik kariyeriniz de iki yıllık okuduğunuz üniversitelerimizde dört yıllığa çevirerek yine şartsız olarak okuyabilirsiniz. En büyük avantajı olarak puansız sistemle hareket edilmesi öğrencilerin en çok tercih ettiği gelişmedir. Kosova eğitiminde kendine güvendiği için öğrencinin seviyesini ne olsun istediği bölüme girmesine izin vermiştir. Çünkü gençler kendilerini huzurlu hissettiklerinde ve güvendiklerinde başarılı olabilirler. Kendini gösterebilen öğrenciler yine burada iş teklifleri alarak kalabilirler.

Düşük ücretlerle kayıtlarının yapılması da ailelerin harcamalarında önemli bir tercih olmuştur. Yine Avrupa’daki eğitimi alan öğrenciler daha pahalı üniversitelere giderek fazla para harcamalarına gerek yoktur. Zaten öğrenci olmak oldukça maliyeti yüksek bir görevdir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!