Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Zamanla insan vücudu yıpranır. Eğer ki doğuştan gelen bir kusurunuz yoksa zamanla yaptığınız her türlü iş gücü kaslarınızda ve kemikleriniz de ağrılara neden olacaktır. Kemiklerdeki bilinmeyen ağrılar genellikle daha önceden yapılmış olan hasarların bıraktığı sonuçlardır. Genelde vücutta ağrı şikâyetiyle gelen hastalar doktorların hiçbir ilaç önerisinde bulunmadığı kalıcı ağrıları yaşamaktadırlar. Fizik Tedavi önerileri ile bilinmeyen ağrıların tedavileri doktorlar tarafından çözümlemeye çalışılmaktadır. Kemiklerin eklem yerlerinde özellikle boyun, bel, kollar ve bacaklarda görülen bu ağrılar için özel hekimler olarak nitelendirilen fizik tedavi uzmanları rol oynar. Bu ağrıların ağrıma noktalarını belirleyerek sizlere tedaviler sunarlar. Ağrı klinikleri olarak açılmış olan bölümlerde fizik tedavi uzmanları ilaç kullanmadan ağrının niteliğini ölçmeye ve gidermeye uğraşır. Özel bir yeteneğinde olması gerektiği terapilerde karşılıklı inançta önemlidir. Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve rehabilitasyon eğitimlerinde öncelikle vücudun sinir noktaları temel olarak gösterilmektedir. Vücudumuzdan geçen binlerce sinirin neye iyi geldiğini ancak uzman bir fizik tedavici size gösterebilir. Dünyanın en iyi fizyoterapistleri yetiştiren Priştine Universum Üniversitesi sizi bu hekimlik alanında ilerlemeniz için geliştirir.

Fizyoterapi alanında elektro terapi, sıcak ve soğuk tedavi, ultrason terapi, masajlar ve egzersizler öğrencilere uygulamalı olarak gösterilmektedir. Masajların ülkemizde yoğunlukla talep görmesi bu merkezlerin açılmasına sebebiyet vermiştir. İnsanların oldukça fayda gördü bu alanda Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de tedavi sisteminde bulunan büyük bir hasta kitlesi vardır. Bazı ağrılarda verilen elektrikli terapinin kişiler üzerindeki etkisini anlayabilmeniz için eğitimde uygulamalı etkinlikler yapmanız gerekir. Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde ikinci sınıftan itibaren belirli ders aralıklarıyla bu uygulamalar öğrencilere gösterilmektedir. Ellerin ve parmakların ustalıkla kullanıldığı tedavilerde uzman bir hekimin olması şarttır. Özel eğitmenler ile yapılan uygulamalar oldukça yararlı olmaktadır.

Özel Rehabilitasyon Merkezleri

Giderek artmaya devam eden sakat doğumların ve engelli çocukların özel rehabilitasyon merkezlerine ihtiyaçları vardır. Ülkemizde yeteri kadar görülmeyen bu merkezlerden birinde çalışmak istiyorsanız Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde okumalısınız. Gerçekten topluma yararı dokunacak meslekleri sahiplenmek kişilerin hayatını da değiştirebilir. Engellere takılmadan Priştine Universum Üniversitesi’nde bu bölümü hemen başvuru yaparak okuyabilirsiniz. Bir an önce insanlığa yararı dokunacak işlerde bulunmak için kendinizde güven buluyorsanız Eurostar yurtdışı danışmanlıklarımıza gelerek isteminizi gerçekleştirmelisiniz. Diplomalarınız özel kişilere hitap edeceğinden Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında köprü görevi yapacak verimli işlerde de bulunabilirsiniz. Bu bölümden mezun olan insanlar daha çok kendini insanlığa adamış kişiler olacağından mesleğinizin ne kadar değerli bir işe yarayacağını da unutmamanız gerekir.

Danışmanlıklarımız her zaman online aracılığı ile hizmet göstermektedir. Öğrenciler için açılan son kontenjanlar, bölüm bilgileri, geçiş imkânları, üniversitelerin okuma harçları, kalacak yerlerin gösterilmesi tarafımızca açıklanmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!