Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler İngilizce eğitim veren üniversiteler seçtiklerin de daha rahat olmaktadırlar. Hazırlık döneminde ve 1. Sınıfta Türkiye’den giden öğrenciler için İngilizce bilen akademisyenlerin eğitim vermesi alışma döneminin rahat geçmesini sağlamaktadır. Kosova üniversitelerinde Arnavutça ve Sırpça eğitim dili verilir. Türkiye’den giden öğrencilerin çoğunlukta olması nedeniyle eğitimler de onların anlayabileceği dilde anlatılmıştır. Ancak yine de yabancı dillerin oluşturduğu dersliklerde katılım daha çok olmaktadır. Çünkü kendini geliştirmek isteyen gençlerimiz farklı dilleri de öğrenerek birçok kültürü bir arada yaşamak istemektedir. Eurostar Türkiye temsilciliği sayesinde istediğiniz bölümde hangi diller kullanılmakta, hangi dersler oluşturulmakta ve sizin kazancınız ne olacak öğrenebilirsiniz. Yıl içinde alacağınız her ders yılsonuna kadar sizin artılarınız olarak geri dönecektir. Lisans bölümlerinde ülkenizde almadığınız dersler görüleceğinizden eğitiminiz iki yıla inebilecektir. Karşılaştırılacak olan ders programları ile eğitmenleriniz bunu ayarlayacaklardır. Kosova üniversitesi eğitim dili içinde alacağınız derslerde yabancı dilinizde gelişecektir.

Priştine Universum Üniversitesinde Okumanın Ayrıcalıkları

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde okumanın ne kadar ayrıcalıklı olduğunu ilerleyen yıllarda daha iyi fark edeceksiniz. Avrupa standartlarında eğitim veren üniversite daha çok yurt dışında mesleklerinin geçerli olacağı öğrenciler yetiştirmek istemektedir. Türkiye dışında Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda öğrenci alan Priştine Universum Üniversitesi bölümleri Eurostar yurtdışı danışmanlığı tarafından sizlere sunulmaktadır. Bologna ilkelerine uyarak öğrenci değişim programlarına hazır olan Priştine Universum Üniversitesi farklı konumlarda ki ülkelere öğrencilerini gönderip yine farklı konumlarda ki ülkelerden öğrenciler almaktadır. Dünyadaki çoğu üniversite ile ikili anlaşmalar şeklinde yapılan uygulamalarda öğrenciler Kosova üniversitesi eğitim dili yanında değişik diller öğrenerek eğitimlerini geniş bir alana yayma imkânı bulabilmektedir. Kosova’daki Arnavut ve sırt dillerinin yanında İngilizce ‘de öğrenme şansı kazanan öğrencilerin pratiklerini farklı ülkelerde yapabilmeleri ya da yerli öğrenciler için İngilizce daha pratik bir halde Türkiye’de öğrenebilme imkânını bulabilmektedir. Çoğu dünya üniversitelerinde olan bu uygulama Priştine Universum Üniversite içinde de yoğun ilgi görmektedir. Bazı bölümlerde İngilizce eğitim verebilme imkânı da olan Priştine Universum Üniversitesi için yurt dışından gelen her öğrenci kendi ülkesinin dilinden bir şeyler bulabilmektedir.

Eurostar yurtdışı danışmanlıkları olarak Kosova’da ve Türkiye’de okuma imkânını kolaylaştıran üniversitelere kavuşabilirsiniz. Gerek öğrenci değişim programları, seçenekleri gerekse üniversitelerin sunduğu bölümlerin imkânları ile Sırpça ve İngilizce dersler almanız mümkündür. Genellikle hazırlık sınıfları İngilizce dersi ile sunulmaktadır. Kosova üniversitesi eğitim dili ile farklı iki dilli alacağınız dersler sayesinde burada kaldığınızda iş imkânınız daha çok olacaktır Ve yurt dışına çıktığınızda da ingilizceniz yeteri kadar sizi koruyacak nitelikte olacaktır. Lisans tamamlama programlarında öğrenciye yardımcı olmak amacıyla yapılan İngilizce derslerde Türkiye’deki üniversitelerden getirtilen profesörler tarafından verilmektedir. Sizi anlayan ve anlamadığınız konularda İngilizce soru sorabileceğiniz birileri ile eğitiminizi tamamlamak yerinde olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!