Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Eczacılık iş bulma sorunu olmayan genel mesleklerden biridir. Fakülteye bitirdiğiniz zaman direkt olarak kendi işyerinizi açabilir ya da devletin belirlemiş olduğu eczacılık kurumlarının birinde çalışabilirsiniz. Geleceği garantileyen Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bütün Türk öğrencilerine kapılarını sonuna kadar açmıştır. Priştine Universum Üniversitesi’nde yapılan eğitimler de deneyimli ve tecrübeli eczacılar mezun olmaktadır. Fakültemiz 5 yıllık eğitim süresi içerisinde mezun olan öğrencilerine mavi diplomalarını sunarak istedikleri yerde çalışma imkânı sunar. Bu diplomayla Avrupa’da ve Türkiye’de istediğiniz yerde kolaylıkla işinizi icra edebilirsiniz. Kariyerinizde yükselmeyi hedefleyebileceğiniz ve özgür olarak işinizi yapabileceğiniz mesleklerden biridir. Daha sabit bir işte maaşla çalışmak isterseniz ilaç fabrikalarında memur olarak da çalışabilirsiniz. Buralarda daha disiplinli ve fazla mesailer söz konusu olacaktır. Ancak ilaçların tanımanın en tecrübeli yolu da bu olacaktır. Her ilaç yapımını öğreneceğiniz deneyim siz başka bir ilacın yapımında öncü olabilir. Kosova’da Türkiye’deki kadar tedavi alanı geniş değildir. Ancak insanları ad bu an yönelik olarak hastalık riskini arttıracak etkenleri çok fazla taşımaz.

Priştine Universum Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dersleri

İsteyen öğrenciler eczacı olmak dışında ders seçeneklerini kullanarak farklı alanlarda kendilerini gösterebilirler. Fizik, kimya, mikrobiyoloji, biyoloji, fizyoloji, biyokimya olarak alınan derslerde öğrenciler eğitim süreci sonunda özel sektörde ve devlet kurumlarında da çalışabilirler. Laboratuvar araştırmaları yapan firmalarla çalışabilecekleri gibi hastanelerin farklı bölümlerinde de işlevlerini sürdürebilirler. Analiz yapma, deneylerden anlama kapasitesi yüksek olan gençlerin hastane laboratuvarlarında çalışma ortamı okul bitiminde hemen gerçekleşebilir. Mikrobiyoloji derslerinde uygulamalı olarak yapılan tetkiklerde elde edilen her sonuç sizin için meslekte başarı olacaktır. Üniversite kapsamında özel laboratuvarlarda yapılan deneyler sonucunda elde ettikleri tecrübelerle eczacılığın temeli olan ilaçların nasıl yapıldığını öğrenebilirler. Bu konuda çalışmalar yaptıklarında geleceğin bilim adamları kimyagerleri de yetişmektedir. Yabancı dille eczacılığı bitirmek daha geçerli olacaktır. Çünkü birçok yabancı terim ile birlikte iç içe olacak eczacıların bu terimleri anlayabilmeleri için farklı dilleri öğrenmeleri gerekir. Priştine Universum Üniversitesi farklı çalışmaları ile Avrupa’da isim yapabilecek öğrencileri yetiştirmektedir. Bunlar dışında eğlenceli bir üniversite dönemi geçireceğiniz nadir okullardan biri Priştine Universum Üniversitesidir.

Eurostar danışmanlıklarımız da kolaylıkla kayıtlarınızı yaptırabileceğiniz gibi ücret konusunda da geniş bilgi alabilirsiniz. En uygun ödeme koşulu sunan Priştine Universum Üniversitesi indirimli uyguladıkları harçlar konusunda da öğrencilerin yanındadır. Öğrenciler için Kosova’da okumak büyükelçiliklerin anlaşması ve iki ülkenin göstermiş olduğu kolaylıklarla sorunsuz olarak yaşanmaktadır. Öğrenciler kalacakları yer konusunda da Priştine Universum Üniversitesi’ne en yakın bölgelerde kalmaları Eurostar danışmanlıklarımız tarafından sağlanmaktadır. Eğitim yılının tamamlandığı şu dönemde kayıt işlemleri için mutlaka danışmanlıkları gelmelisiniz. Erken kayıt döneminden yararlandığınızda ayrıca ücretlerde indirim de sunulmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!