Kosova Üniversitesi Doktora

Kosova Üniversitesi Doktora

Yurtdışı eğitim programlarında öğrencilerin isteklerine cevap verebilecek üniversitelerin olması onların eğitimlerine ileri safhalara taşımaları için çok önemlidir. Türkiye’den giden öğrenciler için yakın bir üniversite olan Kosova Üniversitesi doktora ve lisans tamamlama bölümleri ile öğrencilerine hizmet vermektedir. 2011 yılından bu yana düzenlenen programlarla birçok öğrenci Priştine Universum Üniversitesi’nde doktora programlarını tamamlamıştır. Ülkelerin birbirleriyle olan desteği sayesinde seçilen öğrenciler bu programlar içine yerleştirilerek eğitimlerinde doktora yapma şansını bulabilmişlerdir. Her öğrenci için ayrılan kontenjan sayısı belirlidir. Bu yüzden içlerinde en iyi derecesi olanlar ön planda tutulmaktadır.

Doktora Yapabilmek İçin Gerekli Olan Özellikler Nelerdir

Her iki ülkenin büyükelçiliği tarafından yapılan duyurularda burslu olarak verilecek olan doktora eğitimlerinde seçilen öğrencilerde gerekli görülen özellikler gösterilmiştir. Buna göre Türkiye ve Kosova eğitiminde tanımlanmış lisans ve yüksek lisans tamamlama programlarından alınan diplomalar gerekmektedir. Sağlıkta uzmanlık eğitimini tamamlamak isteyen kişilerin bu alanlarda mezun olduklarına dair diplomalarının olması gerekmektedir. Yurtdışı eğitimi alan kişilerin kendi ülkelerine dair denklik belgelerinin bulunması şartı koşulmuştur. Ayrıca uzmanlık eğitimi için gösterilen sınavlarda adayların başarılı olması gerekir. Bu sınavlarda en az 70 puan alınması gerekmektedir. Yabancı dil eğitimi alan kurumlar için doktora yapmak isteyen öğrenciler yabancı dil bildiklerine dair eğitim sertifikalarını göstermelidirler. Şartları çok ağır olmayan seçeneklerde zaten iyi eğitimi almış olanlar açığa çıkacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için öğrenim hayatlarındaki notlarını gösteren belgeler, vize istem formu, iki adet fotoğraf, öğrenciye dair bilgi formu, diploma örnekleri bulundurmalıdırlar. Türkiye ve Priştine arasındaki büyükelçilikler tarafından kolaylık sağlanacak olan bu belgelerin hazırlanmasında Eurostar danışmanlıklarımız her işinizi yapacaktır. Öğrenciler tarafından başvuru yaptıklarında bu belgelerini almaları gerekmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim programlarını size en uygun şekilde anlatacak ve elçilikler ile olan işlerinizi kolaylıkla sağlayacaklardır. Elçiliklerde sıra beklemenize gerek yoktur. Eurostar danışmanlarımız sayesinde Kosova Üniversitesi doktora programlarına rahatlıkla geçebilirsiniz. Ayrıca yine bu üniversitelerden Türkiye’ye gelecek öğrenciler için de çalışmalar yapılmaktadır. Bütün öğrenciler aynı düzenlemeleri Eurostar danışmanlıklarımız da yaptırarak doktora eğitim programlarını tamamlayabilirler. Programlarda diğer bir koşulda yaş sınırıdır.

Lisans programlarından direk geçiş yapan öğrenciler için yaş sınırı gösterilmemektedir. Ancak sonradan eğitimlerine devam etmek isteyen kişiler için 30 ve 35 yaş sınırı gösterilmiştir. Bu gerekçeyi Eurostar danışmanlık merkezlerimizde daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Zaten mezun olduktan sonra eğitiminize ara vermeden yapacağınız tercihiniz çalışma hayatına erken atılmanıza etki edeceğinden bir an önce karar vermelisiniz. Eğitimde disiplinli çalışmayı göze alabilen her öğrenci için üniversitelerinde her türlü imkânı sunacak olan Priştine Universum üniversitesi doktora tezinizde de görüleceği gibi en ince ayrıntılara önem vermektedir. Basit bir eğitim değil kariyerli bir eğitim için kendinizi Kosova üniversitesi doktora bölümünde deneyebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!