Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Meslek okullarında okuyan öğrenciler için her zaman dikey geçiş üniversitede en büyük imkândır. Kendi mesleklerini yapabilmek için 2 yıllık üniversiteleri kazanan mezunlar aynı mesleğe yönelik 4 yıllık üniversitelere geçiş yapabilir. Ancak bütün öğrenciler bu geçişi yapma hususunda o kadar da şanslı değildir. Önlerine gelen sınav koşulları nedeniyle bazı öğrenciler 4 yıllık üniversitelere geçemezler. Elbette ki aldıkları eğitim de üniversite sınavında sorulan düzeyde olmadığı için hiçbir şey istedikleri gibi gitmeyecektir. Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş yolu ile ülkemizde okuduğunuz 2 yıllık üniversiteleri tamamlayabilirsiniz. 2 yıllık üniversitelerin sonunda tekniker olarak işe başlamaktansa mühendis olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Teknikerlerin çalışma hayatında yetkileri sınırlı olacağından mutlaka 4 yıllık üniversitelere geçerek yetkilerinizi çoğaltmalısınız.

Hangi Bölümlerde Dikey Geçiş Sağlanmaktadır

İnşaat teknikerliği, elektronik, elektrik teknikerliği, bilgisayar teknikerliği, adalet yüksek meslek okulları yanında tıp alanında hemşirelik, anestezi gibi mesleklerde Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş imkânı sunmaktadır. Bu geçişlerde özellikle bilgisayar üzerine bilgisayar operatörlüğü ve bilgisayar programcılığı bölümleri de bu imkânı sağlamaktadır. Ülkemizde iki yıllık üniversite bitirdiğinizde lise diploması olan kişilerle aynı işleri paylaşabilirsiniz. Çünkü artık sertifika programları ile lise mezunları üniversiteliler kadar ilgi görmektedir. Bu yüzden siz emeklerinizi boşa çıkarmayın ve dört yıla bölümünüzü tamamlayın. Geleceğin mesleklerinden olan bu alanların hepsinde gösterilen ücret karşılığında dikey geçiş sağlayabilirsiniz. Not ortalaması yüksek olan ve kendi üniversitelerinde birincilikle bitirmiş olan öğrenciler burslu olarak da Priştine Universum Üniversitesi’nde alınmaktadır. Daha iyi iş imkânları sağlayabilmek için kendinizi sevdiğiniz meslek ile birlikte hayatınızı devam ettirebilmek adına Eurostar yurtdışı eğitim merkezlerimize gelerek en uygun olan eğitim geçişlerini öğrenebilirsiniz. Buradaki eğitimler Avrupa standartlarında verildiği için Avrupa’nın bütün ülkelerinde geçerli olacak diplomanız aynı zamanda da Türkiye’de de geçerli olacaktır. Yurt dışı eğitimde kabul olan ülkelerden sadece birkaçı olan Kosova eğitime en kaliteli şekliyle başlamıştır.

Eurostar yurtdışı danışmanlık Kosova’da her türlü ihtiyacınızı gidermek için bulunmaktadır. Sadece eğitim konusunda bilgi vermek dışında Kosova’ya giriş işlerinizi kolaylaştıracak, orada yaşama imkânlarınızı iyileştirecek koşulları sizlere sunmak için kurulmuştur. Kalacak yer imkânı, ne kadar, nereye harcama yapmalısınız, nereyi gezmeli, nerede yemelisiniz Eurostar merkezlerimizdeki danışmanlarımız tarafından sizler için araştırılmaktadır. Başkalarının yalan yanlış sözlerine inanmaktansa merkezlerimize gelerek doğru olanı doğru bilgi ile anlamalısınız.

Kosova üniversitesi DGS dikey geçiş yanında yine Kosova Priştine Universum üniversitesinde yatay geçiş sayesinde Türkiye’deki üniversitelerde eğitimini tamamlayarak diplomanızı alabilirsiniz. Üniversitelerin anlaştığı okullar çerçevesinde başarılı olan öğrenciler için yapılacak uygulamadan yararlanmak gerekir. Eğitimde birçok imkânınız olduğundan bu imkânları kolaylaştıran Kosova’da da rahat okuma imkânını bulacaksınız. Diğer ülkelerden gelecek öğrenciler yine Eurostar danışmanlıklarımızdan yardım alabilirler.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!