Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Gittiğiniz her ülkede mutlaka hayatınızı devam ettirebilmek için temel ihtiyaçlarınızı gidermek zorundasınız. Öğrenciler için çok önemli bir mesele olan bu durum Kosova’da gayet uygun fiyatlarla giderilmektedir. Kosova öğrenci rehberi yaşam ve giyim gıda beslenme masrafları bir lirası bile çok değerli olan öğrencinin hesaplayarak ve ay sonuna kadar yetiştirmeye çalıştığı düzenli bir harcamayı gerektirmektedir. En ufak fazla harcamada öğrenci kendini parasız olarak bulabilir. Bu kural bütün okuyan kişiler için geçerlidir. Nerede olduğunuzun önemi yok sadece bilinçli harcamalar yapmanız gerekmektedir.

Çoğunluğu öğrenci olan ülkede neredeyse her şey öğrenciye yönelik olarak planlanmıştır. Öğrenciler var olduğu sürece hareketlenen Priştina yazın da yaz okulları ile aktif olmaktadır. Gece ve gündüz yaşantısında sürekli faal olan şehir öğrencinin isteğine bağlı olarak dükkânlar, lokantalar, eğlence yerleri bulundurmaktadır. Lüks ortamlar olmasa da her şey yine çoğunluğu yurt dışından geldiği için de Euro üzerinden alınıp satılmaktadır. Öğrencileri etkileyecek en önemli avantajı Kosova’nın yeraltı zenginliklerinin fazla olmasıdır. En azından yolculuk etmek istedikleri yerlere uygun fiyatlarla eğer arabaları varsa benzin alarak gidebilme şansları vardır. Toplu taşıma araçlarında da bu yüzden indirimli fiyatları uygulanmaktadır. Öğrenci indirimleri ile biletler satılmaktadır. Arabası olanlar için benzin fiyatlarının düşük olması gayet uygundur. Zaten birbirine yakın olan mesafeler sizi çok zorlamayacaktır. Ancak başka şehirlere gitmek istediğinizde keseyi biraz açmanız gerekmektedir. Kasaba mahiyetinde küçük bir şehir olması nedeniyle de kiralık ve satılık evler deki fiyatlarda dikkat çekicidir. Yemek konusunda Bizim kültürümüzde uyuşan yeme tarzı lezzeti ve doğallığı ile görülmektedir. Kendi evlerinde kalan öğrenciler için dışarı çıktıklarında ceplerine uygun alışveriş yaparak gezebilme imkânları vardır. Yine Buradaki gibi pazarların kurulması da ayrı ev tutan öğrenciler için uygun olacaktır. Kosova öğrenci rehberi yaşam ve giyim gıda beslenme masrafları yurtlarda kalan öğrenciler için devletin denetiminde olacak şekilde karşılanmaktadır.

Eurostar Merkezlerinin Harcamalarınıza Ki Etkileri

Eurostar eğitim danışmanlığı sayesinde Türkiye’den gitmeden önce bütün bu ihtiyaçlarınızı gidererek gidersiniz. Daha önceden anlaşmalı olan yurtlar, evler sayesinde öğrenciler denetim altında tutulan yerlerde kalabilirler. Zaten kalacakları yerler üniversitelere yakın ve şehrin merkezine odaklı olacağından sıkıntı çekmeyeceklerdir. Ülkemizdeki gibi karmaşık bir trafiği olmayan ve sadece öğrencilerle kalabalık bir nüfusa sahip olan Kosova Priştine Universum Üniversitesine gitmek için Eurostar danışmanlıklarını gösterdiği yurtlarda ve evlerde kaldığınızda yürüyerek gidebilirsiniz. Okul çevresinde kiralanan yurtlarda eşyalı evler öğrenciler tarafından seçilmektedir. Yemek masrafları da içinde olan kiralarda elektrik, su faturası yine kira dâhilinde tutulmaktadır. Bu dairelerde tek başınıza kalacağınız gibi birkaç arkadaşınızla kirayı ortaklaşarak ödeyip kalabilirsiniz. Kosova’da bulunan arkadaşlarınızı gitmeden önce Eurostar danışmanlıklarında yapılan toplantılarda tanıyabilirsiniz. Gruplarınızı burada oluşturarak anlaşmalarınızı kendi ülkenizdeki öğrencilerle yapıp birlikte gidebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!