Kosova Hakkında

Kosova Hakkında; bağımsızlığını yeni elde edebilmiş ve diğer ülkelere kısa zamanda kendisini ispatlamış bir ülkedir. Kosova yıllarca başka ülkelerin hâkimiyeti içerisinde bağımsızlık özlemi ile yaşamış bir ülkeydi. Savaş sonrası bağımsızlığını elde edip hızlı bir gelişim ve değişim sürecine girmiştir. Sadece ülkedeki siyasi gelişim değil aynı zamanda halk arasında da kültürel ve sosyal gelişmeler hız kazanmıştır. İlk olarak siyasi açıdan bağımsızlıklarını tüm dünya ülkelerine ispatlamakla yola başlayan Kosova aynı hızla ülke içerisinde şehircilik yapılaşmalarına da gitmiştir. Binalar, park ve bahçeler, idari hizmet binalarıgibi çeşitli yapılaşmalara gidilmiş ve kısa zamanda büyük yol gidilmiştir.

Kosova Hakkında Yurtdışı Eğitim

Kosova bu hız içerisinde aynı zamanda eğitim ve öğretime de hız vermiştir. Ülkedeki üniversiteler çağdaş eğitim anlayışı içerisinde ve modern teknolojik imkanlar kullanılarak inşa edilmiş aynı zamanda eğitimkalitesi de yıldan yıla artış göstermiştir. Ülkeye Türkiye’den okumaya gelen öğrenciler yabancılık çekmemektedir. Çünkü ülkede Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinden kalma bir İngilizce okur yazarlığımiras kalmıştır.

Osmanlı zamanında ülkede İngilzice konuşma zorunluluğu olduğu için günümüzde de bu gelenek devam ettirilmiştir. Ülkedeki nüfusun % 70’e yakını İngilizce bilmektedir. Bu nedenle Kosova’ya giden bir Türk, Türkiye’de başka bir şehirde yaşıyormuş gibi rahat olmaktadır. Aynı zamanda aynı ülkemizdekivatandaşlar gibi Türk misafirperverliği de ön plandadır. Gelen konuklara yardım etmeyi onları misafiretmeyi çok sevmektedirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!