Kosova Dini Ve Namaz Ezan Vakitleri

Kosova Dini Ve Namaz Ezan Vakitleri

Farklı kültürlerin içinde sürekli bir iç savaş halinde olan Kosova savaşında da etkisi ile ülkesinde birçok dine ev sahipliği yapmıştır. Resmi dini olmadığı halde ülkede çoğunluk Müslümandır. Yıllardır Müslümanlara yurt olan Kosova burada İslam’ın da yayılmasında etkili olmuştur. Zaten İngilziceyi de oldukça iyi konuşan halk ülkede camilerde ezanların okunduğu Müslüman bir topluluk halini almıştır. Kosova dini ve namaz ezan vakitleri Türkiye’ye göre bir saat fark ile kılınan Kosova’da cuma günleri yine öğle namaz saati eşliğinde cuma namazını kılmaktadır. Kosova’da belirlenen dini kurallara göre uygulanmış ezan saatleri beş vakit ezan sesi ile duyurulur. Kosova’da diyanetin belirlediği Müslüman Kosova dini ve namaz ezan vakitleri kullanılmaktadır. Her şehirde bir iki dakika farkla kılınacak olan namazlarda merkez Priştine olarak belirlenmiştir. Şehirlerin doğu ve batı ya gidiş hatlarına doğru değişen ezan vakitlerinde fark çok fazla değildir. Yurt dışında bu kadar rahat hareket edebileceğiniz bir ülkeyi de bulmak zor olacaktır. Aynı saatler ve dine yaklaşım ile içinizdeki Müslümanlık duygularını da kaybetmeyeceksiniz. Oradaki arkadaşlarınıza Müslümanlığı ve dinimizi anlatacak kadar bilginiz olacağından özgüveniniz de yükselecek ve tanınır halde olmanızı sağlayacaktır.

Diğer Dinler Hangileridir

Müslümanlıkta sonra azınlık bir din olan Hristiyanlık seçilmiştir. Katolik ve Ortodoks olarak ikiye bölünen Hristiyanlarda kendi içlerinde dinlerini serbestçe yaşamaktadırlar. Halkın bir kısmı ise dinini açıklamamaktan yana kullanmıştır. Bu gruplar farklı inançlara sahip oldukları için ve ülkede az bir gruba dâhil oldukları için inançlarının kimliğini göstermemişlerdir. Bunlar ateist olarak görülmektedir. Ateistler ve dini inançlara sahip olanlar birbirlerine saygı içinde yaşamaktadır. Ülkede yapılan her nüfus sayımında gereksiz olarak fazla kişi nüfusta belirtilmiştir. Bu da ülkede yaşayan dini grupların belirlenmesinde yanıltıcı rol oynamaktadır. Türklerin yanı sıra Arnavut, Sırp, Boşnak, Roman, Romanyalı, Mısırlı gibi değişik etnik gruplar da Kosova’da yasamaktadır. Karışık bir topluma sahip olan ülke için resmi dini belirlemek zordur. Ülkede yaşayanlar bu duruma alışık olarak yaşamlarını sürdürmektedir.

Kosova’da dini ve namaz ezan saatleri konusunda yanılmak istemiyorsanız internette bulunan birçok sayfayı takip edebilirsiniz. Türkiye’den gelen öğrenciler için çok da karışık olmayacak ezan vakitleri yurt dışından gelen diğer öğrencilere yabancı gelebilir. En doğru bilgiyi alabilmek için aylık, haftalık hatta günlük olarak belirlenen ezan vakitlerini online sistem üzerinden inceleyebilirsiniz. Yurt dışı danışmanlığı olarak Eurostar bu bilgileri size gelmeden önce verecektir. Danışmanlık sitemizde Kosova dini ve namaz ezan vakitleri konusunda merak ettiğiniz bütün ince ayrıntılar anlatılmaktadır. Aradığınız kolaylıklar, üniversitelerin mescitleri ve gezebileceğiniz eski camilerimiz ile hayata başka bakacaksınız. Öğrencilerin kendi ülkelerindeki gibi dini vazifelerini yerine getirebilmeleri için açıklayıcı bilgiler verilmektedir. Her kişi dinini serbestçe yaşayabildiğinden burada endişe edeceğiniz bir durum olmayacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!